Wyjazd firmowy- o czym warto pamiętać organizując taki event?

Coraz częściej i coraz chętniej przedsiębiorstwa same wychodzą z inicjatywą organizacji wyjazdu o charakterze integracyjnym. Wyjazdy tego rodzaju niosą ze sobą bardzo wiele korzyści, ale przede wszystkim mają na celu nawiązanie interakcji w grupie współpracowników. Wzajemne poznawanie się pozwala na lepszą komunikacje i pozytywne nastawienie względem osób, z którymi ma się pracować. Integracja jest ważna zarówno pomiędzy pracownikami jak i pomiędzy zatrudnionymi, a osobami, które mają kierować i nadzorować projekty. Wbrew pozorom, firmowe wyjazdy integracyjne mogą stanowić spore wyzwanie dla organizatorów. Co na pewno warto wziąć pod uwagę?

Wyjeżdżamy! Gdzie zorganizować firmową integrację?

Tak naprawdę najistotniejszą kwestią jest wybór obiektu, w którym taki event będzie miał się odbyć. Można powiedzieć, że miejsce, w którym się odbędzie stanie się niejako jego wizytówką. Warto więc wcześniej poszukać odpowiedniego miejsca i pomyśleć o wykonaniu rezerwacji terminu. Koniecznie warto też wziąć pod uwagę następujące kwestie:

– Ważną rzeczą jest lokalizacja obiektu, a także to, jak daleko znajduje się od miasta. Być może zaistnieje konieczność zorganizowania transportu dla pracowników. Ważne też, aby hotel posiadał specjalny parking, gdyż za pewne część uczestników będzie chciała dotrzeć na miejsce własnym samochodem.

– Zwróćmy uwagę na wystrój obiektu, gdyż w dużej mierze na jego podstawie zostanie oceniony cały wyjazd. Spore znaczenie ma tutaj standard, ale i wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje, które będą sprzyjały integracji. Wyjazdy firmowe to obszar specjalizacji wielu obiektów hotelowych. Posiadają one odpowiednią ofertę organizacji takiego wydarzenia, a także mają już pewne doświadczenie, co ułatwia uzgadnianie wszystkich szczegółów eventu.

– Zazwyczaj, integracja pracowników przebiega najbardziej efektywnie w momencie, kiedy mogą oni podejmować wspólnie różne działania. Trzeba więc koniecznie zastanowić się nad możliwymi atrakcjami, jakie zaproponujemy uczestnikom. I tutaj ważne jest otoczenie obiektu, w którym zorganizujemy wyjazd integracyjny dla firm. Dobrze, aby było to miejsce otoczone przyrodą, idealnie, jeśli będzie dawało możliwość aktywnego wypoczywania na świeżym powietrzu lub też możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów.

– Na wyjeździe ważne są podejmowane aktywności, ale dobrze też, aby uwzględnić czas odpoczynku. W takim przypadku celujmy w obiekty, które będą w stanie taki odpoczynek zapewnić uczestnikom- np. poprzez strefę SPA i relaksu, dostęp do basenu czy jacuzzi, możliwość odwiedzenia restauracji czy kawiarni.

– Czasami firmowe wyjazdy integracyjne kończą się finałową imprezą w postaci bankietu czy też ogniska w cieplejszych porach roku. Dlatego też istotne jest, aby wybrany przez nas obiekt posiadał odpowiednio dużą salę lub też bar. Huczna impreza oczywiście musi być zorganizowana wraz z muzyką i smacznym jedzeniem, którego zazwyczaj nie brakuje w obiektach z własną bazą gastronomiczną.

About the Author

admin

Leave a Reply