!!!  Zobacz najnowsze AKTUALNOŚCI , informacje o LICYTACJI oraz KONCERCIE  !!! 


     Już 13 stycznia XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście Glasgow nie pozostało obojętne na wspaniałą akcję Jurka Owsiaka. Fantastyczna impreza z udziałem polskich gwiazd rozgrzeje tego dnia wszystkich obecnych w klubie
Classic Grand ( 18 Jamaica Street, G1 4QD Glasgow). Start o godz. 20:00 (do późna).

Zagrają:


13 stycznia 2008 w niedzielny wieczór na największym finale WOŚP w Szkocji jako gwiazda wieczoru wystąpi legenda polskiej sceny rockowej - Tomek Lipiński & TILTers. To kolejna formacja założona po legendarnej Brygadzie Kryzys i non-punkowej kapeli TILT przez lidera, wokalistę i gitarzystę Tomka Lipińskiego. Zespół TILTers ma w swoim repertuarze wiele utworów, które już w latach 80-tych stały się wielkimi przebojami, m. in. „Mówię ci że”, „Rzeka miłości” czy „Runął już ostatni mur”.

To nie jedyne niespodzianki jakie przygotowali organizatorzy. Jako pierwszy zagra brytyjski zespół Nacional. Wokalista Robert Armstrong zareagował na zaproszenie bardzo entuzjastycznie: „We are very excited about playing! Definitely! My mum is polish so I might even have some conversation on stage”. Członkowie zespołu, pochodzący z czterech różnych miast (Manchester, Aberdeen, Leeds i Glasgow), grają ze sobą już ponad 12 lat, jednak jako Nacional zaistnieli w listopadzie 2006 roku w Glasgow. Muzykę, którą grają sami określają jako mieszankę post punka, indie oraz industrialu.

Po rockowych klimatach i emocjach związanych z licytacją pamiątkowych przedmiotów dla publiczności zgromadzonej w klubie Classic Grand w Glasgow imprezę taneczna poprowadzi duet Wet Fingers czyli Dj Adamus & Mafia Mike, znani między innymi z programów typu Talk Show, prowadzonych w polskiej telewizji przez Kubę Wojewódzkiego. DJe jako kolektyw zasłynęli przebojem "Hi-Fi Superstar", opartym na samplach piosenki "Hi-Fi" grupy Banda i Wanda, a także uworem "Nu Limit", wykorzystującym motyw muzyczny instrumentalnego "Bez ograniczeń" grupy Kombi (jednoznacznie kojarzący się z czołówką programu "5-10-15").

W Szkocji poza Glasgow, Orkiestra zagra także w Edynburgu (po raz trzeci). Koncert Finałowy w stolicy Szkocji odbędzie się w The Bongo Club przy 37 Holyrood Road o godz. 18.00. Zagrają lokalne zespoły: Hellish Harmony, Foxgang oraz The Runk Collective. Oprócz tego Sztab w Edynburgu zapowiada kilka imprez towarzyszących, m.in we wtorek 15 stycznia 2008 w klubie Secret Arcade odbędzie się djparty dedykowane Orkiestrze, a w czwartek 17 stycznia w Traverse Theatre zobaczymy wystawę i giełdę prac edynburskich artystów.


Jak trafić do klubu ???:
Bardzo prosto - ścisłe centrum Glasgow :) dokładniej widoczne na mapce poniżej:

zobacz jak było rok temu ...

Mecenat: Konsulat Generalny RP w Edynburgu


GŁÓWNY SPONSOR:
WSPARCIE:
PATRONAT MEDIALNY: