Praca zdalna czy w biurze? O rynku biur do wynajęcia w Krakowie

Pandemiczne realia zmieniły sposób myślenia o przestrzeni do pracy. Niewielkie biurko w odseparowanym kącie powinno wystarczyć prawda? Jednak okres pracy zdalnej uświadomił, zarówno pracowników jak i pracodawców, o potrzebie optymalizacji strefy przeznaczonej do realizacji powierzonych obowiązków.

Zrozumienie tego faktu znacznie wpłynęło na rynek nieruchomości. Poszukując biura do wynajęcia, nie tylko w Krakowie, klienci skupiają się metrażu czy też odpowiedniej separacji stanowisk pracowniczych, ale to nie jedyne zmiany na rynku wynikające z sytuacji pandemicznej.

Zdalnie czy stacjonarnie?

Już od ponad roku praca zdalna stała się codziennością wielu Polaków. Kto w marcu zeszłego roku zamykał drzwi biura spodziewał się, że raczej prędko znów ich nie otworzy.Choć jedni czują się wspaniale w home office i nie chcą wracać do normalnego trybu, to znacznej części pracowników zależy na powrocie do normalności. Od czego to zależy? Głównym powodem jest jakość dotychczasowego miejsca pracy. Przestronne, nowoczesne biura pozwalają na większy komfort pracy i łatwiejsze odseparowanie dwóch sfer: domowej i zawodowej.

 

Ryzyko zatarcia granicy między życiem prywatnym a karierą jest za to bardzo wysokie w przypadku pracy z domu. Niezależnie, czy dywagujemy nad samotnym karierowiczem, czy rodziną z dziećmi, natłok obowiązków sprawia, że nawet we własnych czterech ścianach coraz rzadziej odchodzimy od komputera. 

 

Post-covidowy powrót do normalności dla większości zawiera jednak ponowne zawitanie w progach własnego biura. Wiele osób zdało sobie sprawę z potrzeby posiadania takowego, a niektórzy uznali czas stabilizacji za zielone światło, aby finalnie otworzyć swoją działalność i w konsekwencji w ostatnim czasie rozpoczęli poszukiwania biura do wynajęcia w Krakowie. Co na to rynek nieruchomości?

 

Biura w Krakowie, czyli rynek staje otworem

Nowe trendy konsumenckie, które wykształciły się podczas pandemii, wpłynęły na standard poszukiwanych lokali. Jak wspomniano wyżej – liczy się przestrzeń i komfort. Dodatkowo, z powodu przymusu pracy zdalnej, zwiększyła się liczba wolnych powierzchni biurowych. Co za tym idzie, ilość biur do wynajęcia wzrosła, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający inwestorzy znajdą lokalizację najlepiej spełniającą potrzeby danej firmy. 

Potencjalni klienci powinni być zadowoleni z jeszcze jednego faktu – spadku cen czynszów. 

W samym Krakowie wynajem biur czy mieszkań staniał o prawie 10% pierwotnych kosztów.

Ogromny wybór, przestronne lokale i przystępne ceny – na co więc czekać?

Herbewo International S.A

Otóż – nie czekać! 

Herbewo oferuje Państwu wszystkie powyższe zalety w jednym miejscu z wieloletnią tradycją. Zajmujemy się wynajmem krakowskich biur już od prawie stu lat, a naszym priorytetem jest komfort i zadowolenie klienta. 

Nasze biurowce

  • nowoczesność

Biurowiec Regent Office oraz Centrum Biurowe Herbewo to lokale na wynajem o najwyższym standardzie, znajdujące się w centrum Krakowa. Charakteryzują się przestrzenią (duże metraże dostosowywane do klienta) oraz unikalnością formy. Nowe budynki wyróżniające się na tle zabytkowych zabudowań staną się świetną wizytówką firmy, podkreślając jej charakter

 

  • i tradycja

Dla miłośników krakowskich kamienic mamy w ofercie piękne biura przy ulicach Karmelickiej oraz Basztowej. Niepowtarzalny klimat miasta będzie Państwu towarzyszył nawet podczas godzin pracy. Budynki zostały odrestaurowane i przystosowane do prowadzenia w nich działalności. Posiadają parkingi oraz wymagane udogodnienia (klimatyzacja, winda, sale konferencyjne), a także jedne z najpiękniejszych ogrodów, które umilą czas zarówno pracownikom jak i klientom.

Jeśli zaintrygowała Państwa nasza oferta lub już znaleźli Państwo coś dla siebie, to serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

About the Author

admin

Leave a Reply