Pozyskiwanie nowych pracowników

Pozyskanie wykwalifikowanej kadry do firmy, zawsze było dla firm wyzwaniem, stąd tworzenie odrębnych działów rekrutacyjnych oraz stanowisk headhunterów. Na rynku pracownika, gdzie w wielu dziedzinach pojawia się coraz większy brak wykwalifikowanej, fachowej kadry, staje się to coraz istotniejszą kwestią. W związku z powyższym procesy rekrutacyjne i przekonanie do siebie pracowników stają się coraz istotniejszą kwestią.

 Headhunting

Headhnterzy to osoby zajmujące się wyszukiwaniem fachowych pracowników oraz przekonywaniem ich do przejścia na stanowisko do nowej firmy. Jest to istotne i niełatwe zadanie, bowiem takie potencjalnego pracownika należy przekonać do tego, by wziął choć pod uwagę możliwość zmiany pracy, a następnie do tego, że pracę powinien zmienić, przechodząc do firmy, która headhuntera zatrudnia.

 Przekonywanie

Argumentem przekonującym do zmiany pracy może być i w większości przypadków jest odpowiednio wysoka pensja. Jednak firmy nie zawsze mogą pozwolić sobie na o wiele większe wynagrodzenie dla rekrutowanego pracownika. W takich chwilach znaczenie w przekonywaniu mogą mieć także inne kwestie. Warto spróbować przekonać takiego pracownika atrakcyjnym pakietem socjalnym, dodatkowymi gratyfikacjami za jego pracę, atrakcyjną lokalizacją biura (lokale, które można nazwać atrakcyjnymi można zaleźć między innymi pod adresem – Lubelska 29). Nie należy także zapominać o zwróceniu uwagi na możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności, szkolenia oraz kursy. Zachętą może być także możliwość awansu.

Coś czego nie mają inni

Nie możesz zaoferować pracownikowi już wyższej pensji, inne firmy na rynku także mogą pochwalić się ciekawym pakietem socjalnym czy szkoleniami? Poszukaj więc innych możliwości, których nikt inny nie daje: może to być elastyczny czas pracy, a może praca przez 7 a nie 8 godzin w tygodniu. Przelicz te kwestię, może się okazać, że Ty na tym nie stracisz, a pozwoli Ci to w istoty sposób zachęcić nowych pracowników do wybierania Twojej firmy.

About the Author

admin

Leave a Reply