Pomoc kancelarii prawnej w zakresie prawa pracy

Czy prawo pracy jest skomplikowane? Wydaje się, że tak. Gdyby było inaczej, wiele osób swoich praw nie dochodziłoby przed sądem. Powodów wystąpienia na drogę sądową jest natomiast bardzo wiele. Jedni nie porozumieli się z pracodawcą w kontekście wynagrodzenia, inni z kolei doznali jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. Tak czy inaczej, możliwości jest naprawdę sporo. Warto w związku z tym zastanowić się nad tym, jak może pomóc nam kancelaria prawna w takiej sytuacji, bo to, że takie wsparcie od niej otrzymamy, nie podlega żadnej wątpliwości. Wsparciu w zakresie prawa pracy przyjrzymy się na przykładzie jednej z kancelarii w Dąbrowie Górniczej, którą prowadzi Radca Prawny Łukasz Słota. Więcej informacji o niej dostępnych jest na stronie www.slotakancelaria.pl/kancelaria.

I.Przeglądanie umów

Zacznijmy tutaj od tego, że kontakt z radcą prawnym w kontekście prawa pracy odbyć się może jeszcze przed podpisaniem umowy z pracodawcą. Jeśli nie jesteście czegoś pewni lub zwyczajnie chcecie czuć się pewniej, wystarczy taką umowę przedłożyć prawnikowi. Sprawdzi on bardzo dokładnie, czy została ona stworzona w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa oraz, czy nie zawiera ona w sobie żadnych nielegalnych klauzul. Nie będzie to nas kosztować zbyt wiele, a możemy sporo na tym zyskać. Nie tylko psychicznie, ale i finansowo.

II.Przygotowanie umów

Do radcy zgłosić się można również w celu przygotowania umów. W tym przypadku mówimy o przedsiębiorcach, którzy nie chcą korzystać z gotowych wzorów dostępnych w sieci, ale stworzyć własne umowy, które będą zgodne z aktualnymi przepisami prawa pracy. To samo tyczy się także przygotowywania regulaminów oraz wynagrodzeń.

III.Postępowania sądowe

Radca prawny może także zająć się prowadzeniem postępowań procesowych przed sądami pracy, Państwową Inspekcją Pracy lub przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Nie warto walki z takimi podmiotami prowadzić osobiście. Wiedza i doświadczenie dobrego prawnika, który wszystko o prawie pracy ma w małym palcu są wówczas bezcenne.

About the Author

admin

Leave a Reply