Podróże służbowe po Polsce

Wybierając cele swoich podróży Polacy często decydują się na krajowe wycieczki, zwłaszcza w kontekście licznych zamachów terrorystycznych w Europie oraz miejscach atrakcyjnych turystycznie takich jak Egipt czy Tunezja, polskie destynacje stają się coraz popularniejsze. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić wybierając się w podróż po Polsce?

Polska południowo – wschodnia

W Polsce południowo – wschodniej można znaleźć wiele ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Miłośnicy zwiedzania miast z pewnością zostaną oczarowani przez dawną stolicę Polski. Kraków to miasto, które chętnie wybierają nie tylko turyści z Polski, ale także zagraniczni goście. Wybierając się do Krakowa warto znaleźć nocleg w centrum miasta, koło Rynku Głównego, taki jak – hotel imperial Kraków. Wówczas z okien hotelu można podziwiać Sukiennice i wielonarodowościowy tłum turystów. Kraków to miasto, które nigdy nie śpi dlatego zwolennicy wieczornych imprez czy czasu spędzanego w kawiarniach również znajdą tutaj coś dla siebie. Nieopodal Krakowa leży także tajemnicza kraina baśni – kopalnia soli w Wieliczce, którą z pewnością warto odwiedzić będąc w grodzie Kraka. Z Krakowa w łatwy sposób można dostać się także do byłego niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz – Oświęcimiu. Zaś miłośnicy białego szaleństwa i górskich wspinaczek powinni odwiedzić Tarty i Zakopane lub nieco mniej wymagające trasy Beskidu Żywieckiego, gdzie latem Jezioro Żywieckie oferuje wiele wodnych atrakcji. Zapuszczając się dalej na południowy – wschód dotrzemy wciąż jeszcze w wielu miejscach dzikie Bieszczady, gdzie zdecydowanie warto odwiedzić również Jezioro Solińskie. Na pograniczu polsko – ukraińskim jest także wiele miejsc godnych uwagi, jak choćby urokliwy Przemyśl, z jednym z najpiękniejszych w naszym kraju dworców kolejowych.

Polska północno – zachodnia

Polska północno – zachodnia to przede wszystkim wybrzeże Bałtyku, nad który zwłaszcza latem ściągają tłumy turystów, ale polskie morze również zimą może być niezwykle pociągające w swojej majestatycznej chmurnej odsłonie, gdy na ulicach nie ma tłumu turystów, a wszystko znacznie zwalnia swój bieg. Ruszając w te rejony warto odwiedzić molo w Kołobrzegu oraz wspaniałą, latarnię w tym mieście. Warto zajrzeć także do Szczecina na Wały Chrobrego, czy zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich w tym mieście. Również Stare Miasto w Szczecinie zasługuje na uwagę, niczym swą estetyką nie ustępując gdańskiej starówce. Udając się na Pomorze nie sposób nie zboczyć do zamku krzyżackiego w Malborku, którego architektura i położenie już z daleka robią niesamowite wrażenie na odwiedzających. Jeśli zaś dotrzemy do Gdańska zdecydowanie warto przejść się ulicą Piwną, Długą, zwiedzić okręt ORP Błyskawica czy zajrzeć do Europejskie Centrum Solidarności mieszczące się w Stoczni Gdańskiej. Obowiązkowym punktem będzie także odwiedzenie Westerplatte czy wizyta na molo w Sopocie. Będąc w tych okolicach nie sposób nie odwiedzić Helu oraz latarni morskiej w Rozewiu, najdalej na północ wysuniętym punkcie Polski.

About the Author

admin

Leave a Reply