Nietypowa odnawialna energia

W 21. wieku coraz większy nacisk kładzie się na odnawialne źródła energii. Niektóre z tych źródeł są całkiem typowe, inne dopiero raczkują.
tmp_battery-1109088_1280-1010069771

W krajach z dużą liczbą rzek powstają elektrownie wodne. W krajach gdzie wiatr hula po równinach powstają elektrownie wiatrowe. W krajach z dużym nasłonecznieniem powstają elektrownie słoneczne. Elektrownie te mogą być gigantyczne, jak te budowane przez Teslę, albo malutkie przydomowe składające się z kilku wiatraków, a kończąc na zwykłym wstawieniu paneli słonecznych na dach. Ostatnio czytałem też o drogach, w które mają być wbudowywane panele słoneczne. Brzmi ciekawie.

Innym pomysłem jest zasilanie urządzeń ciepłem naszego własnego ciała. Póki co możliwe są jedynie gadżety, które będą w ten sposób zasilane, ale kto wie – może w przyszłości będziemy taką jedną wielką chodzącą bateryjką dla naszego środowiska. W końcu – póki żyjemy, generujemy ciepło, więc czemu z niego nie skorzystać.
SmartWatch zasilany energią ciała: https://www.technologyreview.com/s/602874/body-heat-powers-this-smart-watch/

Pomysłów jest więc całkiem sporo i dobrze, bo to znaczy, że może uda się nam dłużej utrzymać tę naszą zieloną planetę w jako takiej kondycji.

About the Author

admin

Leave a Reply