Nauka poprzez gry komputerowe – chemia z Minecraftem

Chodzenie do szkoły jest… dla wielu osób często nudne. I to nie chodzi o to, że to nie jest potrzebne, ale siedzenie i słuchanie przez 45 minut, 90 minut, cały dzień tego co mówią nauczyciele czy wykładowcy może po prostu człowieka zmęczyć. Natomiast granie w gry komputerowe, takie jak Minecraft, dla wielu jest tak wciągające, że potrafią spędzić przy komputerze kilka godzin bez nawet chwilowego znudzenia.

chemia-z-minecraftem

Okazuje się, że niektórzy naukowcy wiedzą jak to jest nudzić się na lekcjach i grać w Minecrafta i postanowili połączyć naukę z grą. Oczywiście nie jest to nowość, ale tym razem wyniki badań skuteczności tego typu nauki opublikowane zostały w „Nature Chemistry„.

Granie w zmodyfikowaną wersję Minecrafta, w której 39 studentów mogło tworzyć dodatkowe narzędzia przy okazji ucząc się podstaw chemii materiałowej, okazało się bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnego modelu nauczania.

Teraz tylko pozostaje nam czekać na to, żeby gry naukowe stały się standardem w nauczaniu zarówno uczniów szkół podstawowych czy średnich jak i studentów. Być może dzięki temu dużo więcej osób zainteresuje się nauką i naukowy rozwój będzie jeszcze szybszy i angażujący większą część społeczeństwa.

Gdyby gry naukowe weszły do standardu to na pewno, wiele dzieci i wielu studentów by się ucieszyło. I można sobie wyobrazić jak wyglądałyby przygotowania przed sesją. Cały akademik grający w Minecrafta…

About the Author

admin

Leave a Reply