Naturalne czy drogeryjne?

Wiele z was zastanawia się nad wyborem kosmetyków. Drogeryjne czy naturalne? Od teraz już nie będziecie mieć takich problemów. Z nami z pewnością dokonacie dobrego wyboru!

eastgarden-2

Wstrzel się w naturę!

Naturalne kosmetyki, czyli jakie? Z pewnością bez zbędnej chemii, sztucznych konserwantów. Są to produkty na bazie składników pochodzenia roślinnego i mineralnego. Można tutaj wymienić: oleje, olejki eteryczne, wyciągi roślinne czy ekstrakty. Od czasu do czasu zdarza się, że wystąpią niewielkie ilości składników pochodzenia zwierzęcego, np. Wosk pszczeli, lanolina itp. Wszelkie emulgatory, substancje zapachowe i inne składniki naturalnych kosmetyków są badane w specjalnych laboratoriach. Przy czym należy wspomnieć, że nie są testowane na zwierzętach.

Większość tych kosmetyków określa się mianem hypoalergicznych, czyli mogą być stosowane nawet do skóry wrażliwej. Należy jednak pamiętać, aby sprawdzać skład danych produktów, szczególnie kosmetyki dla dzieci.

 

Czerwone światło!

Zatem jakich składników unikać?  Do składników, które najczęściej uczulają należą:

  • SLS, SLES – bardzo silne detergenty myjące, które niejednokrotnie wysuszają i podrażaniają naszą skórę. Występują m.in.: w szmponach do włosów, płynach do kąpieli.
  • Silikony – obciążające, uniemożliwia przenikanie w głąb, np. W szmponach do włosów.
  • Parabeny – częste działanie alergiczne. Mogą powodować: pokrzywkę, zaczerwienienia, świąd.
  • Parafina – powoduje komulację toksycznych produktów przemiany materii, co prowadzi do przedwczesnego starzenia. Mozna ją znaleźć, np. W kremach do twarzy.

Te oraz inne składniki bardzo często występują w kosmetykach drogeryjnych, dlatego zalecamy ich unikać, a tym samym wybierać naturalne kosmetyki. Wygodnym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków poprzez opcję “kosmetyki online”, gdzie można przeczytać dokładny skład oraz zastosowanie danego produktu.

Czytaj, kupuj i sprawdzaj! Opłaci się!

About the Author

admin

Leave a Reply