Księgowość internetowa – dlaczego warto?

Wielu przedsiębiorców – zarówno prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i mających pod sobą pracowników – korzysta z księgowości internetowej. Nasuwa się więc pytanie: czy rzeczywiście warto rezygnować ze współpracy z biurem księgowym na rzecz księgowego systemu internetowego?

Księgowość internetowa? Tak, ale dla małych firm

Póki co usługi księgowości internetowej są adresowane raczej do firm mniejszych. Jeżeli jednak właśnie takową prowadzimy, korzyści są naprawdę duże, bo obejmują:

  • komfort;
  • bezpieczeństwo;
  • funkcjonalność;
  • małe wydatki.

Komfort korzystania z księgowości internetowej wynika przede wszystkim z tego, że wymagane dane wprowadza się jednorazowo, pod ręką ma się wszystkie ważne i gotowe do wysłania dokumenty (np. ZUS DRA), a ponadto dostęp do spraw księgowych jest całodobowy, i to bez konieczności wprowadzania do komputera jakiegoś dodatkowego oprogramowania.

Bezpieczeństwo księgowości internetowej to przede wszystkim archiwizacja dokumentacji, dzięki której nie stracimy żadnego, nawet najstarszego dokumentu.

Funkcjonalność księgowości internetowej wynika z faktu, że – jeżeli mówimy o księgowościach z górnej półki – jest to rozbudowany system obejmujący szereg przydatnych dla przedsiębiorców usług (od zwykłego wystawiania faktur do aplikacji umożliwiających prosty kontakt z klientelą).

A co z wydatkami?

Na koniec wreszcie kwestia ceny. Otóż księgowość internetowa – w skali zarobków nawet najmniejszego przedsiębiorstwa – jest wydatkiem znikomym. Systemy księgowe w Polsce kosztują bowiem średnio 30-40 zł/miesiąc, a ponadto obejmowane są promocjami za jednorazową opłatę roczną lub półroczną.

About the Author

admin

Leave a Reply