Komu zlecić usługi księgowości w Hiszpanii?

Czy Polacy są przedsiębiorczy? Wydaje się, że tak. Najlepiej świadczy o tym fakt, że naszych rodaków jako przedsiębiorców cenią przede wszystkim za granicą. To doskonały dowód na to, że jako przedsiębiorcy radzimy sobie całkiem dobrze, choć nie można oczywiście wrzucać tu wszystkich do jednego worka. Nic w związku z tym dziwnego, że Polacy prowadza już firmy nie tylko w Anglii czy Niemczech, ale również w Belgii, Francji czy Hiszpanii. Skoro jesteśmy już przy państwie Półwyspu Iberyjskiego, zastanówmy się jeszcze nad prowadzeniem w nim księgowości. Komu zlecić takie usługi?

Biura rachunkowe

Oczywiście każdy przedsiębiorca księgowość w Hiszpanii może prowadzić samodzielnie. Podobnie jak ma to miejsce w Polsce przy mniejszych obrotach i niewielu operacjach do zaksięgowania nie jest to zadanie nadzwyczaj skomplikowane, a przecież posiłkować się przy tym można również i wszelkimi programami do prowadzenia księgowości, które na pewno są sporym wsparciem. Mimo wszystko nie każdy chce podjąć takie ryzyko i woli to zlecić specjaliście. Nie jest tajemnicą, że takich znajdziemy w biurach rachunkowych. Zastanówmy się więc, jak dokonać ich wyboru.

Doświadczenie i zakres usług

Na pewno nie bez znaczenia jest tutaj doświadczenie takiego biura. Im na rynku funkcjonuje ono dłużej, tym oczywiście lepiej. Jest to bowiem dostateczny dowód na to, że świadczone przez taki gabinet usługi są wysokim poziomie. Przykład takiego biura to biuroksiegowewhiszpanii.pl, które na rynku funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1996. Ponad dwie dekady doświadczenia robią swoje.

Ponadto weźmy też pod uwagę zakres usług, które znajdziemy w takim biurze. Otóż powinno ono oferować szeroki zakres doradztwa, reprezentowanie przedsiębiorcy w toczących się postępowaniach podatkowych, korygowanie błędów, które zostały popełnione przez inne biura lub samodzielnie rozliczającego się podatnika, narzędzia online do fakturowania i wglądu w operacje księgowe, weryfikację i sporządzanie umów cywilnoprawnych, prowadzenie dokumentacji kadrowej oraz audyt dokumentacji firmowej.

Ubezpieczenie

Weźmy jeszcze pod uwagę ubezpieczenie takiego biura, które jest obowiązkowe. Polisa OC jest na tyle ważna, że zabezpiecza przedsiębiorcę przed ewentualnymi pomyłkami w księgowości. Wprawdzie nadal to przedsiębiorca odpowiada przed fiskusem, to jednak ubezpieczenie OC stanowi wystarczający bufor bezpieczeństwa. Jak najbardziej trzeba więc zwrócić uwagę na ten czynnik. Sam wybór należy natomiast dobrze przemyśleć, rozważając wszystkie „za” i „przeciw” każdego z podmiotów.

About the Author

admin

Leave a Reply