Jak wybrać hosting dla swojego biznesu internetowego

Posiadanie strony internetowej jest w 21. wieku czymś tak naturalnym dla firm jak posiadanie stacjonarnego lokalu, w którym realizuje się swój biznes. Wybór hostingu powinien też być poprzedzony sprawdzeniem jego funkcjonalności podobnie jak wybór lokalu stacjonarnego.

W przypadku lokalu musimy sprawdzić czy znajduje się on w dobrej okolicy (idealnej dla danego biznesu), czy jest ubezpieczony, czy ma podłączone wszelkie potrzebne media, etc. Podobnie, w przypadku hostingu powinniśmy sprawdzić jak on działa zanim zdecydujemy się umieścić na nim swoją witrynę internetową.

Niektóre firmy pozwalają nam skorzystać z okresu testowego podczas, którego możemy zobaczyć czy dany hosting spełnia nasze wymagania (przykładowo: https://wer.pl/hosting). Warto skorzystać z takich możliwości i sprawdzić kilka rzeczy.

Przede wszystkim, warto sprawdzić szybkość wczytywania się stron na danym hostingu. Ludzie dziś mają tendencję do krótkiego czasu utrzymywania uwagi (szybko się nudzą) i jeżeli dana strona nie wczyta się wystarczająco szybko, zrezygnują z czekania.

Ponadto, warto sprawdzić wygodę użytkowania hostingu, tzn. czy łatwo na nim założyć stronę, skorzystać z różnych systemów do zarządzania treścią (CMS), instalować dodatki.

Warto zdecydowanie sprawdzić czy dany dostawca hostingu zapewnia nam bezpieczeństwo w postaci zabezpieczeń przed włamaniami, spamem oraz czy wykonywane są kopie bezpieczeństwa i z jaką częstotliwością się to dzieje. Doświadczenia nawet takich gigantów jak Yahoo pokazują, że różne sytuacje przydarzają się w internecie, dlatego warto przetestować je na sucho.

Jeżeli mamy jakieś specjalne potrzeby związane z prowadzeniem swojej strony (np. płatności internetowe, logowanie na stronę dla klientów, etc.) warto i to wszystko sprawdzić przed podjęciem decyzji.

A później możemy już rozwijać swoją stronę, tak jak rozwijamy lokal, w którym prowadzimy biznes.

About the Author

admin

Leave a Reply