Giełda długów

Giełda długów to miejsce dla osób, które nie mają czasu bądź też możliwości samodzielnie zająć się odzyskaniem swoich długów. Sprzedaje się w tym miejscu długi, zwykle za pewien procent należności kontrahentowi, który później samodzielnie zajmuje się odzyskaniem należności od dłużnika. Jest to opcja wygodna dla osób, które szybko potrzebują pieniędzy.

Po co to robić?
Jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwala oszczędzić czas, ale także koszty. Nie trzeba ponosić żadnych kosztów sądowych czy też innych, które powstają przy windykacji długów. Dodatkowo odzyskanie pieniędzy następuje bardzo szybko i sprawnie.

Kto korzysta z giełdy długów?
Z giełdy długów najczęściej korzystają wierzyciele, którzy mają problem z uzyskaniem spłaty należności od kontrahenta, pośrednicy w handlu nieruchomościami, przedsiębiorcy w celu sprawdzenia swoich kontrahentów przed większym biznesem, inne podmioty zajmujące się skupowaniem długów i odzyskiwaniem ich należności.

Jakie dane można umieścić na giełdzie długów?
W zależności od tego czy dłużnikiem jest osoba fizyczna czy też firma umieścić na giełdzie można różne dane. W przypadku osoby fizycznej opublikować można imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość i ulica (bez numeru) oraz wartość długu. W przypadku firm umieścić można takie dane jak: nazwa firmy, miejscowość i ulica (bez numeru), numer NIP oraz wartość długu.

Giełda długów to doskonały pomysł dla każdego kto chce szybko chce się pozbyć swoich długów i odzyskać swoje pieniądze. Warto korzystać z tego rozwiązania.

About the Author

admin

Leave a Reply