Artificial General Intelligence – kurs na MIT

W dziedzinie sztucznej inteligencji wyróżnia się słabe i silne sztuczne inteligencje.

Słabymi sztucznymi inteligencjami może my nazwać programy, które specjalizują się w jednym konkretnym zadaniu (np. program do gry w szachy), natomiast silnymi sztucznymi inteligencjami moglibyśmy nazwać programy, które specjalizują się w większej liczbie zadań. Generalna sztuczna inteligencja byłaby przy takim rozróżnieniu swego rodzaju silną sztuczną inteligencją.

Generalna sztuczna inteligencja jest marzeniem wielu badaczy, ale jednocześnie wielu się jej obawia. Generalna sztuczna inteligencja to program, który w pewnym sensie może działać podobnie jak człowiek, czyli rozumieć zarówno grę w szachy jak i przepis na szarlotkę, który potrafi odpowiedzieć na pytanie z geometrii jak i opowiedzieć żart.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat generalnej sztucznej inteligencji i tego na co zwrócić uwagę przy tworzeniu takiego programu, zerknijcie sobie na stronkę http://agi.mit.edu na której znajduje się szereg filmików dotyczących zagadnienia zarówno z punktu widzenia technicznego, software’owego jak i psychologicznego.

About the Author

admin

Leave a Reply